Gaziantep, rezultat fabulos în primul meci fără Șumudică: Sorescu și Drăguș, eroii unei victorii de senzație

0

Internaţionalii români, Deian Sorescu şi Denis Drăguş, au marcat golurile prin care Gaziantep a învins-o pe puternica formaţie Beşiktaş Istanbul cu scorul de 2-0 (1-0), luni, pe teren propriu, în etapa a 29-a a campionatului Turciei.

Șumudică, probabil șocat de victoria unei echipe care devenise ciuca bătăilor sub comanda sa

Mijlocaşul Deian Sorescu a deschis scorul în minutul 9, la primul meci după plecarea antrenorului român Marius Şumudică de la Gaziantep. Atacantul Drăguş a închis tabela în minutul 85. La Gaziantep, portarul Florin Niţă a fost integralist, la fel ca Deian Sorescu. Alexandru Maxim și Drăguş au prins și ei primul 11. Primul a fost schimbat în minutul 90, iar Drăguș a fost scos în minutul 90+4 de noul antrenor, turcul Selçuk Inan (39 de ani). Drăguş are 11 goluri marcate în 24 de partide, iar Sorescu 2 goluri în 9 meciuri.