Chelsea a învins pentru a doua oară AC Milan în faza grupelor Ligii Campionilor

0

Echipa engleză Chelsea a învins cu scorul de 2:0 în deplasare, echipa italiană AC Milan în meciul din etapa a patra din faza grupelor din fotbalul Ligii Campionilor. Întâlnirea a avut loc marți.

Echipa lui Tătărușanu a fost învinsă cu 2-0. Foto: Sportpictures

Jorginho (minutul 21, penalty) și Pierre-Emerick Aubameyang (34) au marcat golurile. În minutul 18, un cartonaș roșu direct pentru lipsirea unei oportunități evidente de gol a fost primit de fundașul AC Milan, Fikayo Tomori.

Chelsea a învins-o pentru a doua oară pe Milan, în tur londonezii învingând echipa italiană cu scorul de 3:0. Chelsea este în fruntea grupei E cu 7 puncte, Salzburg este pe locul doi cu 6 puncte, urmată de AC Milan (4) și Dynamo (4).

În etapa a cincea, Dinamo Zagreb va juca acasă cu AC Milan, în timp ce Chelsea va juca în deplasare cu Salzburg. Meciurile vor avea loc pe 25 octombrie.