"Cainii rosii" sunt sanatosi tun
0Jucatorii echipei Dinamo au efectuat, ieri, vizita medicala la Institutul National de Medicina Sportiva din Bucuresti (INMS). La control au fost prezenti toti cei 28 de fotbalisti care fusesera
Jucatorii echipei Dinamo au efectuat, ieri, vizita medicala la Institutul National de Medicina Sportiva din Bucuresti (INMS). La control au fost prezenti toti cei 28 de fotbalisti care fusesera programati. Din lotul dinamovist au lipsit doar Ianis Zicu si Marin Vatavu, care vor efectua luni vizita medicala. Fotbalistii au fost insotiti la INMS de medicul lotului, Liviu Batineanu, de antrenorul principal, Florin Marin, de secundul Ionel Augustin si de antrenorul portarilor, Gheorghe Nitu. "Jucatorii nostri nu au probleme de sanatate si au trecut cu bine examenele medicale. Sunt sportivi de performanta, fotbalisti consacrati, care au facut zeci de astfel de controale, asa ca sunt obisnuiti", a declarat Batineanu, fostul medic al Universitatii Craiova. Fotbalistii afirma ca atmosfera din cadrul echipei este foarte buna, iar noii veniti considera ca nu vor avea probleme de integrare. "Am lucrat cu antrenorul Florin Marin si la Craiova si cred ca imi va fi usor sa ma adaptez noilor cerinte de la Dinamo", a spus Ciprian Danciu, fost component al formatiei din Banie. Atacantul Claudiu Niculescu crede ca dubla mansa din preliminariile Ligii Campionilor, cu formatia belgiana FC Bruges, va fi foarte dificila. "Au patru-cinci fotbalisti care evolueaza in echipa nationala. Vom face tot ce ne va sta in putinta, dar cred ca ar fi o performanta extraordinara sa trecem de belgieni si apoi sa ne calificam in grupele Ligii Campionilor", a afirmat fotbalistul de la Dinamo.























































