Walter Zenga a încurcat-o pe Inter Milano. Mesaj superb al fanilor interişti pentru fostul mare portar

0
Mesaj al fanilor lui Inter pentru Walter Zenga

Walter Zenga, fost antrenor în România la FC Naţional, Steaua şi Dinamo, acum la Crotone, în Serie A, a scos un egal în deplasare cu Inter Milano.

Inter şi Crotone au încheiat la egalitate, scor 1-1, ceea ce a fost al zecelea meci consecutiv fără victorie în campionat şi cupă pentru ecihpa lui Luciano Spaletti.

Pentru milanezi este al patrulea rezultat consecutiv de 1-1.

Golul gazdelor a fost marcat de Martins, în minutul 23. Pentru Crotone a înscris Barberis, în minutul 60.

Adrian Stoian a intrat pe teren la oaspeţi  în minutul 77. Crotone e pe 17 în Italia, 3 puncte peste linia retrogradării.

Fanii lui Inter l-au aplaudat în picioare pe Walter Zenga, fostul portar de legendă al Interului, şi au avut şi un mesaj pentru tehnicianul lui Crotone: „E doar un Walter Zenga“.