VIDEO Euro 2016: Egal între Irlanda şi Suedia, în Grupa E, pe Stade de France

0
Zlatan Ibrahimovici, căpitanul şi marea vedetă a Suediei

Reprezentativa Irlandei a încheiaat la egalitate, pe Stade de France din Saint-Denis, scor 1-1, cu selecţionata Suediei, în primul meci al Grupei E de la Euro 2106.

Pentru Irlanda a marcat Hoolahan, în minutul 48, iar pentru Suedia a punctat Clark '72 (autogol).

Irlanda: Randolph - Coleman, Clark, O’Shea, Whelan - McCarthy (McGeady '85), Long - Hendrick, Walters (McClean '63), Brady, Hoolahan (Keane '78). Selecţioner: Martin O'Neill

Suedia: Isaksson - Lustig (Johansson '45), Granqvist, Lindelöf, Olsson - Larsson, Lewicki (Ekdal '86), Källström, Forsberg - Ibrahimovici, Berg (Guidetti '59). Selecţioner; Erik Hamren

În echipa Irlandei, veteranul portar Shay Given, în vârstă de 40 de ani, a fost rezervă, iar atacantul Robbie Keane (36 de ani) a intrat în teren abia în minutul 78.