Liderul Ligii a II-a, Juventus Bucureşti, şi-a asigurat promovarea după ce a obţinut o victorie, iar UTA a fost învinsă

0

Formaţia Juventus Bucureşti a promovat în Liga I după ce a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa CS Baloteşti, şi UTA Bătrâna Doamnă, ocupanta locului trei, a pierdut în faţa Dunării Călăraşi, scor 0-1, în etapa a 32-a a eşalonului secund.

La Juventus Bucureşti - CS Baloteşti, au marcat Cazan '34, '62 şi Marciuc '77, respectiv Andrei '29.

Dunărea Călăraşi a învins UTA Bătrâna Doamnă, prin golul înscris de Mardare, în minutul 31. În minutul 90+3, de la UTA a fost eliminat Cristian Andor.

Ultima partidă a etapei, FC Braşov - Dacia Unirea Brăila, va avea loc marţi. Juventus Bucureşti are 69 de puncte în clasament, fiind urmată de Sepsi Sfântu Gheorghe - 57 de puncte şi UTA Bătrâna Doamnă - 56 de puncte.