Handbal: Al doilea eșec consecutiv pentru Rulmentul Brașov

0

Într-o partidă din etapa a opta a Ligii Naționale de handbal feminin, CS Rulmentul Brașov a fost învinsă, ieri, în Sala Sporturilor „D.P. Colibași“, de CSM București, scor 34-39, la pauză 15-19.

„Rulmentistele“ antrenate de Mariana Târcă și Dumitru Berbece au fost lipsite de șansă în meciul cu CSM, dar și evoluția brașovencelor a lăsat mult de dorit în anumite momente ale partidei.

Defensiva a fost punctul vulnerabil al formației de sub Tâmpa, Rulmentul primind 19 goluri în 30 de minute! Ulterior, chiar dacă au avut o evoluţie mai curajoasă în partea a doua, braşovencele nu au putut evita înfrângerea la o diferenţă mare de scor.

Este dezamăgitor să primeşti atâtea goluri în prima repriză. Sunt supărată atât pe portari, cât şi pe defensivă.

Ne-a lipsit dăruirea în faţa unei echipe care a dat totul pe teren, iar Alina Dobrin este un model de urmat.

Din păcate, la noi, doar Roxana Gheorghe a arătat determinarea pe care mi-o doream
", a declarat antrenoarea Rulmentului, Mariana Târcă.

De remarcat că cea mai bună jucătoare de la CSM Bucureşti a fost ex-„rulmentista“ Elena Avădănii, marcatoare a 12 goluri.

Pentru Rulmentul au punctat: Toma, Szabo, Pricopi - 7g fiecare, Cherăscu - 6g, Marcu - 4g şi Simion - 3g.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!