Dan Petrescu a obţinut doar remiză pe teren propriu, contra lui FK Krasnodar

0
Dan Petrescu, tehnicianul echipei Dinamo Moscova FOTO Răzvan Păsărică/Rpressport

Formaţia lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a obţinut un rezultat de egalitate în meciul cu Krasnodar (1-1) şi ocupă acum locul patru în primul eşalon rusesc.

Dan Petrescu nu a reuşit să-şi mobilizeze elevii şi să obţină o victorie împotriva echipei FK Krasnodar. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 52 prin Pereyra, iar Kokorin a egalat în minutul 69. Până la finalul meciului, moscoviţii au avut o serie de ocazii nefructificate şi nu au reşit golul victoriei.

Dinamo Moscova: Shunin - Wilkshire, Fernandez, Granat, Lomic - Dzsudzsak, Sapeta (Noboa 55), Yusupov, Jantscher (Solovyev 55) - Kokorin - Solomatin. Antrenor: Dan Petrescu

Kuban Krasnodar: Filtsov - markov, Martynovich, Nakhushev, Andelkovic - Marcio Abreu, Pereyra (Shipitsin 67) - Isael (Koman 74), Petrov (Teikeu 90+1), Joaozinho - Wanderson. Antrenor: Slavoljub Muslin.