Cernat a marcat in Cupa CIS

0

Internationalii romani Florin Cernat si Tiberiu Ghioane se afla in aceste zile la Moscova, acolo unde participa alaturi de echipa lor de club, Dinamo Kiev, la Cupa CIS, o competitie la care sunt

Internationalii romani Florin Cernat si Tiberiu Ghioane se afla in aceste zile la Moscova, acolo unde participa alaturi de echipa lor de club, Dinamo Kiev, la Cupa CIS, o competitie la care sunt invitate numai formatii din fosta Uniune Sovietica. Miercuri seara, in partida cu echipa din Turkmenistan, Nisa, contand pentru sferturile de finala, Florin Cernat, folosit titular de antrenorul Valeri Lobanovski, a reusit sa marcheze in minutul 44 cel de-al doilea gol al lui Dinamo Kiev. Formatia ucraineana s-a impus in aceasta intalnire cu 3-2, celelalte doua goluri ale sale fiind marcate de Peev (min. 10) si Gusin (min. 87). Cernat a fost inlocuit cu doua minute inainte de fluierul final cu Golovko. Ghioane, care a inceput partida pe banca de rezerve, a intrat pe teren in minutul 56 in locul lui Katkevici. In semifinale, Dinamo Kiev va intalni mai vechea cunostinta a echipelor noastre din cupele europene, Skonto Riga.