Lupii au luat foc după înfrângere. Răchită: „Cedăm echipa!“

0

Înfrângerea de la Mediaş, venită în ultimele minute ale partidei, nu le-a picat deloc bine petroliştilor. „Lupii" au acuzat arbitrajul lui Radu Petrescu, momentul de turnură al meciului fiind eliminarea lui Apostu, în minutul 54, când oaspeţii conduceau

Valeriu Răchită a avut o ieşire foarte dură la adresa arbitrului partidei U Cluj - Petrolul, încheiată cu scorul de 3-2 pentru gazde. Petroliştii îl acuză pe Radu petrescu pentru eliminarea uşoară a lui Apostu, după o fază în care vârful de atac l-a bruscat pe portarul advers, în marginea careului.

VEZI AICI CUM S-A DESFĂŞURAT MECIUL

„Am de gând să discut cu primarul Ploieştiului posibilitatea retragerii din campionat. O sa cedăm echipa LPF-ului şi FRF-ului, pentru că nu văd rostul a ceea ce se întâmplă. Dorim să jucăm pe teren, să ne vedem de treabă, dar nu suntem lăsaţi. Am primit 700 de milioane de lei amenzi, în două meciuri, avem eliminări pe bandă rulantă, jucăm cu porţile închise. Noi dorim să facem fotbal, facem un stadion nou, dar care este rostul, daca nu suntem doriţi? Voi propune primarului să cedăm echipa Ligii şi FRF-ului, pentru că nu avem alte mijloace, decât cele fotbalistice. Le vom da echipa lor, poate aşa o să fie lăsată în pace", a fost reacţia nervoasă a lui Valeriu Răchită.

Deşi lupii reclamă eliminarea uşoară, Apostu nju va scăpa nepedepsit pentru intrarea imprudentă. „Apostu va fi amendat cu 1.000 de euro. Trebuia să evite acel atac, mingea era deja la portar", a mai declarat managerul clubului ploieştean.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!