Nataţie: Înotătorii piteşteni au făcut “valuri” în bazinul din Bacău

0
Înotătorii piteşteni au cucerit 9 medalii la concursul de la Bacău

Sportivii de la CSM Piteşti au obţinut 9 medalii la Campionatul Naţional de Înot pentru copii .

În perioada 28-29 noiembrie a avut loc, la Bacău, Campionatul Naţional de Înot pentru copiii de 10-11 ani. La această competiţie au participat 35 de cluburi, cu un total de 286 sportivi. CSM Piteşti a deplasat la această competiţie 28 de înotători, având ca obiectiv câştigarea a cel puţin 4 medalii. Rezultatul a fost câştigarea a 8 medalii, la individual, şi o medalie la proba de ştafetă. Surprizele plăcute la această competiţie au fost sportivi Andreea Nae şi Alexandru Militaru ,antrenaţi de Adriana Enache şi Viorel Ciobanu. Nae Andreea a obţinut locul I, Ia 50 m liber, 50 m spate, 100 m liber, 50 m future, şi locul II, la 50 m bras. Alexandru Militaru a obţinut locul II (50 şi 100 m spate) şi locul III (200 m liber). Ştafeta de 4x50 m mixt băieţi 11 ani (Andrei Erik, Rusu Teodor, Militaru Alexandru, Dumitrache Alexandru) a obţinut locul II. În clasamentul general C.S.M. Piteşti s-a poziţionat pe locul II, cu 96 de puncte.