Echipele clujene în Liga I: Universitatea a câştigat cu Astra, iar CFR a remizat cu Viitorul

0
CFR a remizat cu FC Viitorul. FOTO: Razvan Pasarica

Formaţia Astra Giurgiu a fost învinsă, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I. Formaţia FC Viitorul a terminat la egalitate, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa CFR Cluj.

Golul a fost marcat de Lemnaru, în minutul 9, cu un şut la colţul lung, relateaza Mediafax.

Universitatea Cluj: Veselovski - Ciupe, Abrudan, Ninu, Târnăcop - Bucşă, Kovacs (Machado '63) - Boutadjine, Cristocea (Lungu '56), Borza - Lemnaru (Calcan '84). Antrenor: Mihai Teja.

Astra Giurgiu: Coman - Măţel, Papp, Ben Youssef, Morais - Yahaya, Laban - Enache (Yoda '46, Alibec '71), Budescu, De Amorim (Iorga '79) - Yazalde. Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonaşe galbene: Ciupe '48, Machado '90+3 / Enache '22, Yahaya '48

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Ovidiu Artene, Mircea Grigoriu (asistenţi) - Florin Mazilu, Paul Unimatan (adiţionali) - Iulius Timar (rezervă)

Observatori: Vasile Simionaş, Nicolae Grigorescu.

FC Viitorul - CFR Cluj, scor 1-1, în primul meci al etapei a XXI-a

Formaţia FC Viitorul a terminat la egalitate, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa CFR Cluj, în primul meci al etapei a XXI-a a Ligii I, în care oaspeţii au egalat în minutul 90+2. Golurile au fost marcate de Larie '72 pentru gazde şi Maftei '90+2 pentru oaspeţi.

1-0: Larie a înscris cu capul, după o lovitură liberă executată de Benzar.

1-1: Maftei a egalat cu o reluare din faţa porţii, după o lovitură de colţ.

În minutul 90+3, de la CFR Cluj a fost eliminat Gabionetta, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

FC Viitorul: Buzbuchi - Puţanu, Larie, Mitrea, Toşca - Lazăr, Daminuţă, Benzar - Mitriţă (Ţîru '74), Gavra (Dică '85), Băluţă (Axente '74). Antrenor: Bogdan Vintilă.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Rada, Piccolo, Camora - Maah (Chanturia '75), Djokovici - Rui Pedro, Deac (Gabionetta '46), Negruţ (Batin '64) - Ogbu Chuka. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Larie '18, Benzar '82, Daminuţă '84 / Gabionetta '64, '90+3

Cartonaş roşu: Gabionetta '90+3

Arbitri: George Rădulescu (central) - Dragoş Iliescu, Daniel Hulubei (asistenţi) - Cătălin Buşi, Adrian Ilyeş (adiţionali) - Marius Badea (rezervă)

Observatori: Alexandru Eduard, Vidan Adrian.

Citeşte si

EXCLUSIV Cel mai vechi derby local din ţară, analizat pe toate feţele de un student: „U Cluj şi CFR Cluj nu sunt un câmp de bătălie româno-maghiar“

CFR Cluj a învins Săgeata Năvodari cu 6-1, după un meci cu o fază de cascadorii râsului.