Barcelona, învinsă de FC Sevilla

0

Echipa care a eliminat Steaua din Cupa UEFA, FC Sevilla, a urcat pe prima poziţie a campionatului spaniol, după victoria cu 2-1 în faţa campioanei FC Barcelona. Catalanii au deschis scorul pe

Echipa care a eliminat Steaua din Cupa UEFA, FC Sevilla, a urcat pe prima poziţie a campionatului spaniol, după victoria cu 2-1 în faţa campioanei FC Barcelona. Catalanii au deschis scorul pe Ramon Sanchez Pizjuan prin Ronaldinho, în minutul 14. Vedeta Barcelonei a avut şansa desprinderii un sfert de oră mai târziu, dar a ratat o lovitură de pedeapsă. FC Sevilla a avut puterea să revină, iar Kerzhakov (39) şi Daniel Alvez (61) au adus o victorie spectaculoasă pentru andaluzi. Echipa gazdă a jucat în inferioritate numerică din minutul 28, atunci când Ocio a primit direct cartonaş roşu. În repriza secundă, nervii catalanilor nu au mai putut fi ţinuţi în frâu, Giuly (63) şi Zambrota (77) văzând la rândul lor cartonaşul roşu.