Ienei: "Este păcat că lumea nu mai vine în Ghencea"

0

Fostul tehnician al Stelei este supărat că fanii stau mai mult acasă.

Fostul antrenor al Stelei s-a arătat dezamăgit de faptul că la meciul cu Spoartul, din Cupă, au fost numai 2.000 de spectatori. "Îmi pare rău pentru faptul că spectatorii nu vor să mai vină la stadion. S-a revenit la ce era acum câteva luni. La marea echipă din anii '80, erau 250-300 de soldaţi care stăteau la peluza cu tabela de marcaj. Dar atât, restul erau suporteri care veneau din plăcere", a afirmat Ienei, conform gsp.ro.

Echipa Steaua Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României - Timişoreana, după a învins, miercuri, după loviturile de departajare, cu scorul de 4-2 (1-1, 3-1), formaţia Sportul Studenţesc, în optimile competiţiei.

Pentru Steaua a înscris Latovlevici, în minutul 72, în timp ce pentru Sportul a marcat Tiberiu Bălan, în minutul 19.

La loviturile de departajare au marcat Szekely, Bilaşco şi Angelov pentru Steaua, Irimia pentru Sportul. Au ratat Kapetanos (Steaua), respectiv Raţiu, T. Bălan şi Varga (Sportul).