Prima declaraţie făcută de Ana-Maria Brânză, după ce a cucerit medalia de aur la etapa de Cupa Mondială din Budapesta

0

Considerată cea mai bună spadasină a României în momentul actual, Ana-Maria Brânză a revenit luni în ţară, după câştigarea medaliei de aur la etapa de Cupă Mondială, din Budapesta.

„Păi uite că a meritat efortul până la urmă, că am reuşit să ajung pe podium la această etapă de Cupă Mondială. Dar la fel ca rezultatul de la Doha, e altă picătură în acel ocean. V-am mai spus, deja ne gândim la ce se va întâmpla săptămâna viitoare, la Leipzig“, a declarat spadasina pentru DolceSport.

Ana-Maria Brânză a început anul 2014 cu dreptul: după aurul cucerit pe echipe la Cupa Mondială de la Doha, spadasina s-a impus şi la Budapesta. Ajunsă în ţară, românca s-a arătat deranjată de condiţiile de transport, din cauza faptului că a petrecut 10 ore pe drumul de întoarcere.

Încă un succes pentru spada românească: Ana Maria Brânză a câştigat etapa de Cupă Mondială de la Budapesta