Braşov: FC Braşov - Gloria Bistriţa 3-1 / Napoli, debut cu dreptul (GALERIE FOTO)

0

FC Braşov a învins în această dimineaţă, pe Stadionul Tineretului, pe Gloria Bistriţa, cu 3-1. Pentru "stegari" au marcat Attila Hadnagy (min. 46 şi 69) şi Măldărăşanu (min. 78), pentru Bistriţa a punctat Achim (min 37). Astfel, Nicolo Napoli a debutat cu o victorie la primul meci pe banca tehnică în calitate de antrenor al braşovenilor.

De la FC Braşov absentează Robert Ilyes (probleme la genunchi), Ezequias (răceală severă) şi Rui Duarte (care nu a revenit la Braşov).

Cei doi antrenori au aliniat următoarele formaţii:

FC Brasov:
Coman - Voicu, Abrudan, Nae Constantin, Senin - Roman, Cristescu, Măldărăşanu, Cătălin Munteanu - Zaharia, Sburlea Antrenor: Nicolo Napoli

FC Brasov  (repriza a doua): Kajcsa - Voicu, Bogdan Niculae, Oros, Cristi Ionescu - Cristescu, Măldărăşanu, Grigore, Chipciu - Hadnagy, Dedu

Gloria Bistrita: Albuţ - Vagner, Frăsinescu, A. Rus, Turcu - Achim, Mureşan, Enescu, Ioviţă - Sânmărtean, Hora Antrenor: Sandu Tăbârcă

La finalul partidei, tehnicianul braşovenilor, Nicolo Napoli, a subliniat: "Sunt mulţumit de atitudinea jucătorilor şi de prestaţia echipei. Ne-am creat multe ocazii de gol, dar am şi ratat cu uşurinţă. Important este că am avut oportunităţi de a înscrie. Sunt satisfăcut de felul în care s-a prezentat echipa. Am arătat multă determinare şi ne-am atins toate obiectivele pe care ni le-am propus. Ne aşteaptă un stagiu de pregătire în Elveţia şi acolo vom pune la punct toate detaliile. Am renunţat la fotbaliştii Moraru, Benga şi Bălţoi".

La rândul său, antrenorul Gloriei, Sandu Tăbârcă, a precizat: "Am pierdut acest meci in cauza atitudinii. FC Braşov arată bine şi a câştigat pe merit. Napoli va continua cu succes munca începută de Răzvan Lucescu".

REZULTAT FINAL: FC BRAŞOV - GLORIA BISTRIŢA 3-1 !

min. 78 - GOOL FC BRAŞOV - "Galben-negrii" s-au desprins pe tabelă, prin reuşita lui Marius Măldărăşanu, care a primit o pasă de la Attila Hadnagy !!! 3-1.

min. 71 - Mateiu a intrat în teren în locul lui Cristescu

min. 69 - GOOL FC BRAŞOV !!! 2-1!!! "Stegarii" au preluat conducerea pe tabelă, prin dubla lui Hadnagy. Acesta a fost lansat în careu de Nicolae Grigore, iar Hadnagy l-a executat pe Albuţ cu o scăriţă de la 13 metri !!!

min. 46 - GOOL FC Braşov - la un minut de la reluare, Dedu i-a pasat perfect lui Hadnagy, iar ultimul a înscris din cinci metri

La meci asistă şi preşedintele lui FC Braşov, Dinu Gheorghe. În tribune sunt prezenţi circa 500 de suporteri.

FINALUL PRIMEI REPRIZE La finalul celor 45 de minute, Gloria Bistriţa conduce cu 1-0 prin golul marcat de Achim.

min. 37 - GOOL GLORIA BISTRIŢA !!! 1-0. Ioviţă a centrat de pe partea stângă, iar Achim a reluat în plasă din şase metri !!!

min. 32 - Roman a reluat pe lângă din patru metri

Min. 21 - "Stegarii" domină autoritar partida. Cristescu l-a luat la ţintă pe portarul advers, iar la faza imediat următoare, şutul lui Sburlea de la 20 de metri a fost reţinut de Albuţ

Min. 20 - FC Braşov are prima ocazie importantă: şutul puternic al lui Măldărăşanu a fost respins în corner de portarul Albuţ