Video Accident spectaculos pe Drumul Expres, în județul Dolj. Un tânăr de 21 de ani s-a răsturnat cu mașina după ce a lovit parapeții
0Un șofer în vârstă de 21 de ani a ajuns cu mașina în parapeții de separare a sensurilor de pe Drumul Expres 12. Autoturismul s-a răsturnat, iar conducătorul auto a fost dus la spital.

Un tânăr, de 21 de ani, din orașul Piatra-Olt, județul Olt, care conducea un autoturism pe Drumul Expres 12, din direcția Slatina către Craiova, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a lovit parapetul de separare a sensurilor și s-a răsturnat.
Accidentul a avut loc duminică dimineață.
„La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Serviciului Rutier Dolj care au constatat faptul că un tânăr, de 21 de ani, din orașul Piatra-Olt, județul Olt, în timp ce conducea un autoturism pe DEx 12, din direcția Slatina către Craiova, la km 15 + 140 m, din cauze ce urmează a fi stabilite în urma cercetărilor, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a lovit parapetul de separare a sensurilor și s-a răsturnat. În urma evenimentului, tânărul a necesitat îngrijiri medicale fiind transportat la spital”, potrivit IPJ Dolj.




Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.