Real Madrid a remizat cu Betis, scor 1-1, în campionatul Spaniei

0

Formaţia Real Madrid a remizat, duminică seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Spaniei, în care gazdele au condus o mare parte a jocului.

Betis a deschis scorul prin Cejudo, în minutul 7, printr-un şut frumos din afara careului. Pentru Real Madrid a înscris Benzema, în minutul 71, lăsat cu poarta goală de James Rodriguez, care se afla într-o poziţie suspectă de offside.

Echipa antrenată de Zinedine Zidane se află pe locul 3 în La Liga, cu patru puncte şi un meci mai puţin disputat faţă de liderul FC Barcelona. Rivala Atletico Madrid se află pe locul 2.

Partida Levante - Las Palmas este programată luni.

Echipele folosite:

Real Madrid: Navas - Danilo(Carvajal), Varane, Pepe, Marcelo - Isco, Kroos, Modric - Cristiano Ronaldo, Benzema, James Rodriguez (Jese)

Antrenor: Zinedine Zidane

Betis: Adan - Vargas, Gonzalez, Pezzela, Molinero - N'Diaye, Petros - Cejudo(Portillo), Fabian(Ceballos), Kadir(Joaquin) - Castro

Antrenor: Juan Merino

Arbitru: Juan Martinez.

Rezumatul  video al partidei poate fi urmărit aici.