O nouă surpriză în Liga 1. Care este echipa care nu a primit licenţa pentru sezonul următor

0
Publicat:
Ultima actualizare:
fc hermannstadt foto facebook

Hermannstadt are o grijă în plus, în plină luptă pentru evitarea retrogradării, din play-out. Clubul din Sibiu nu a primit licenţa pentru sezonul 2020/2021 al Ligii 1, anunţă gsp.ro.

Sursa citată punctează că decizia Comisiei de licenţiere ar fi motivată de existenţa unor datorii faţă de jucătorul Bruno Chalkiadakis, care a evoluat în Liga 1 în perioada iulie 2018 - ianuarie 2019. Hermannstadt a anunţat însă că va face apel şi este încrezătoare că va avea câştig de cauză. Procesul de licenţiere se încheie pe 24 iunie.

Cum a explicat situaţia finanţatorul echipei, Claudiu Rotar, pentru gsp.ro:

* Bruno a plecat în 2019 de la echipă, mai bine zis, a fugit, şi a denunţat contractul la FIFA. Noi am mers şi ne-am apărat, am câştigat procesul şi am încercat să-l contactăm pe jucător. Pe mail, la telefon, fără succes. Apoi, am aflat că e undeva la o echipă din Liga a III-a din Brazilia, dar şi acolo a stat numai două săptămâni, după care a dispărut. Nimeni nu mai ştie absolut nimic despre el.

* De fapt, el trebuie să ne plătească nouă despăgubiri.

* Pe noi, Comisia de Licenţiere de la LPF ne-a notificat aseară şi am rămas surprinşi pentru că în ultimul timp am avut o corespondenţă OK cu dânşii, în care nu ne-au spus că ar fi probleme, dar avem încredere în Comisie, iar luni mergem cu documentele şi vom lămuri întreaga situaţie.

Sport

Top articole

Partenerii noștri

image
digisport.ro

Ultimele știri
Cele mai citite