CSM Bucureşti, prima finalistă a Cupei României la handbal feminin. Victorie la un gol în meciul cu Baia Mare

0
CSM Bucureşti poate face tripla: campionat, cupă, Liga campionilor

Campioana la handbal feminin, CSM Bucureşti, este prima finalistă a Cupei României, după ce a învins, vineri, la Turneul Final Four de la Cluj-Napoca, deţinătoarea trofeului, HCM Baia Mare, cu scorul de 26-25 (11-12).

Campioana la handbal feminin, CSM Bucureşti, este prima finalistă a Cupei României, după ce a învins, vineri, la Turneul Final Four de la Cluj-Napoca, deţinătoarea trofeului, HCM Baia Mare, cu scorul de 26-25 (11-12), informează agenţia deştiri news.ro.

HCM Roman va fi adversara celor de la CSM Bucureşti în finala de duminică, după ce a învins, vineri seară, la Cluj, Dunărea Brăila, scor 27-20, în a doua semifinală.

La Turneul Final Four de la Cluj-Napoca, spectatorii au ocazia să admire şi trofeul Ligii Campionilor, cucerit în 8 mai de CSM Bucureşti, acesta fiind expus pe durata celor două zile de competiţie.

În 2015, Cupa României a fost câştigată de HCM Baia Mare, care a dispus de CSM Bucureşti în finală, cu scorul de 18-17. HCM Baia Mare are trei trofee în palmares.