"Copiii" lui Hagi, doar egal cu Chiajna. Denis Alibec a dat un gol superb

0
Denis Alibec (stânga), atacant Viitorul Constanţa FOTO: ADEVĂRUL

La Constanţa, Viitorul şi Concordia Chiajna au încheiat la egalitate, scor 1-1. Oaspeţii au deschis scorul printr-un gol neregulamentar.

Viitorul Constanţa şi Concordia Chiajna au încheiat nedecis partida din etapa a 19-a. Meciul a început furibund, cu un gol marcat în minutul 4 de Sorin Pană pentru Concordia Chiajna. Acesta a înscris cu capul după un şut în transversală a lui Belu. Pană era însă în poziţie de ofsaid în momentul şutului, însă nu a fost semnalizat de arbitrul asistent.

În partea a doua, Viitorul Constanţa a egalat (minutul 59). După o respingere greşită a unui jucător al Chiajnei, Ghionea l-a scăpat din priviri pe Alibec, iar acesta a reluat pe spate.

Puţanu a fost eliminat în minutul 88 de arbitrul Teodor Crăciunescu.

Viitorul: Buzbuchi - Bălaşa, Puţanu, Larie, Toşca - Lazăr, Benzar - G. Iancu, N. Dică, Chiţu - Alibec
Antrenor: Cătălin Anghel
Concordia: Cobrea - Belu, Ghionea, Leca, Bambara - Paraschiv, Ispir - Popovici, S. Pană, Zuluf - Welington
Antrenor: Ilie Stan