Johnny Depp a vizitat copiii de la un spital din Australia costumat în Căpitanul Jack Sparrow din „Piraţii din Caraibe“ VIDEO
0
Johnny Depp a adus zâmbetul pe buzele unor copii bolnavi de la un spital din oraşul australian Brisbane, unde şi-a făcut apariţia îmbrăcat în costumul personajului Jack Sparrow din franciza „Piraţii din Caraibe“, scrie Mediafax.
Actorul american Johnny Depp (52 de ani), care se află în prezent în Australia pentru filmările celui de-al cincilea film din seria „Piraţii din Caraibe“, a plecat de pe platoul de filmare pentru a le face o vizită supriză copiilor de la Lady Cliento Children’s Hospital din Brisbane, Queensland. Spre amuzamentul celor mici, actorul şi-a făcut apariţia îmbrăcat în costumul celebrului pirat Jack Sparrow.
Johnny Depp i-a îmbrăţişat şi s-a fotografiat alături de copii. Mai mult, starul hollywodian a apărut şi în show-ul „Juiced TV“, care este realizat de copiii internaţi în acest spital.
Johnny Depp a recunoscut că obişnuieşte să călătorească cu „uniforma“ Căpitanului Jack Sparrow în bagaj, pentru a putea face vizite surpriză costumat în faimosul pirat.
Actprul american va reveni pe ecrane în rolul Căpitanului Jack Sparrow, alături de Geoffrey Rush, care interpretează rolul lui Barbossa, în cel mai nou film din seria „Piraţii din Caraibe“. Până în momentul de faţă, cei doi sunt singurii actori confimaţi din vechea distribuţie ca parte a noului lungmetraj din franciză. Orlando Bloom, care l-a interpretat în primele trei filme pe Will Turner, a declarat că se află „în discuţii“ pentru reluarea rolului, mai scrie Mediafax.
Rolul principal feminin va fi interpretat de actriţa Kaya Scodelario. Pe de altă parte, personajul negativ din noua peliculă va fi interpretat de spaniolul Javier Bardem, iar australianul Brenton Thwaites, care a apărut recent alături de Angelina Jolie în pelicula „Maleficent“, va figura şi el printre noii actori din distribuţie.
„Pirates Of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales“ va fi regizat de Joachim Ronning şi Espen Sandberg şi va debuta în cinematografe în iulie 2017.
Cele patru filme din franciza „Piraţii din Caraibe“ au avut încasări totale, la nivel mondial, de circa 3,7 miliarde de dolari.