„Tigroaice“, fără gheare: CSM Bucureşti, meci slab, rezultat dezolant. Campioana României, lipsită de strălucire

0
Cele nouă goluri ale Iuliei Curea au fost insuficiente pentru a împiedica înfrângerea CSM-ului

CSM Bucureşti şi-a propus să câştige Liga Campionilor în acest sezon, însă, la ce rezultate a înregistrat până acum, aceasta pare a fi o misiune imposibilă.

Decimată de accidentări, fără Sabina Jacobsen, Amanda Kurtovic, Andrea Lekic, Majda Mehmedovic, Cristina Neagu, campioana României a făcut cel mai slab joc din actuala ediţie a competiţiei şi a fost învinsă, la Ljubjlana, de Krim, o formaţie deja eliminată, fără nicio şansă de calificare în sferturile Ligii Campionilor.

Bucureştencele au fost conduse la pauză cu 12-11 şi n-au reuşit să remonteze acest handicap de un gol nici în partea secundă, pierzând cu 22-23!

Înfrângerea nu afectează calificarea CSM-ului în sferturi, acest obiectiv fiind deja atins, însă dovedeşte, încă o dată, că în actuala stagiune un triumf în Liga Campionilor ţine mai degrabă de domeniul SF.

Grupa Principală II

Sâmbătă

Krim - CSM Bucureşti 23-22

Pentru CSM au marcat: Curea 9, Lazovici 5, Omoregie 3, Cvijic 3, Radicevic 1, Manea 1