Românii ajung pe „Teatrul Viselor“: Chipciu şi Stanciu, faţă în faţă cu „Mou“ şi „Ibra“. Programul Ligii Europa

0
Alex Chipciu

După Liga Campionilor, a doua competiţie fotbalistică din Europa îşi va desemna, diseară, semifinalistele. Partida cea mai importantă va fi pe Pro TV şi pe Dolce Sport 1.

Sferturile Ligii Europa programează, diseară (ora 22.05), meciurile-retur.

Capul de afiş va fi Manchester United – Anderlecht care va porni de la scorul de 1-1. Partida va fi transmisă, în direct, de Pro TV şi de Dolce Sport 1. Cu această ocazie, Chipciu şi Stanciu vor juca pe „Teatrul Viselor“. În prima manşă, Stanciu a fost titular, iar Chipciu a intrat în repriza a doua.

Restul meciurilor din sferturi: Genk – Celta (2-3 în tur), Schalke 04 – Ajax (0-2 în tur) şi Beşiktaş – Lyon (1-2 în tur).