O oră şi zece minute! Atât a rezistat Simona Halep în faţa Serenei Williams, în sferturi la Indian Wells

0

Simona Halep s-a oprit în sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells, acolo unde a fost învinsă de liderul mondial Serena Williams.

Partida s-a terminat cu scorul de 6-4, 6-3, după o oră şi zece minute de joc. Simona a început bine partida şi a reuşit un break în al treilea game, dar americanca a întors imediat meciul şi de la 1-2 a făcut 5-2.

Simona a revenit şi a ajuns la 5-4, dar Serena s-a impus în primul set cu 6-4. Superioritatea ei a fost evidentă, ea dictând jocul cu lovituri năprasnice, care au pus-o în dificultate pe Halep. Darren Cahill i-a cerut Simonei să joace mai mult în diagonală, pe forehandul Serenei, iar când ea a reuşit asta, rezultatele s-au văzut.

Primul set a durat 39 de minute

În setul al doilea, s-a mers cap la cap până la 2-2. Apoi Serena a făcut breakul şi a rupt meciul. în cele din urmă, liderul mondial WTA a câştigat cu 6-3, aceasta fiind a şaptea victorie a ei în faţa Simonei, care rămâne cu un singur succes. Simona n-a avut constanţa dorită, alternând momentele foarte bune cu greşeli inexplicabile.

Setul al doilea a durat 31 de minute

7 aşi i-a servit Serena Williams Simonei Halep, jucătoarea noastră reuşind numai unul

3 break-uri a făcut Halep tot meciul, două în primul set şi unul cel de-al doilea

În semifinale, Serena Wiliams o va întâlni pe Agnieska Radwanska, numărul 3 mondial.

"Le cer scuze românilor" Vezi AICI ce adeclarat Serena Williams după ce a trecut de Simona Halep

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului dintre Simona Halep şi Serena Williams şi o lovitură superbă a jucătoarei noastre

"Este ok pentru mine!" Prima reacţie a Simonei Halep după eliminarea de la Indian Wells

CTP, după meciul Simonei Halep. "Am închis ochii ca să nu văd execuţia publică anunţată de Serena cu securea sus"

Ajutată de rivale. Simona Halep rămâne în Top 5 mondial. O schimbare importantă se face la vârful ierarhiei