VIDEO Rezumatul meciului dintre Simona Halep şi Serena Williams şi o lovitură superbă a jucătoarei noastre

0
serena Williams a învins-o din nou pe Simona Halep

Simona Halep a pierdut meciul din sferturile de finală ale Indian Wells, scor 4-6, 3-6 în faţa Serenei Williams, numărul 1 mondial.

Partida a durat 70 de minute şi a fost controlată în totalitate de jucătoarea din America, Halep reuşind destul de rar să-i pună probleme reale acesteia. Totuşi, Simona a pierdut onorabil, iar creşterea din jocul ei, faţă de evoluţiile dezastruoase de la turneele anterioare, a fost evidentă.

Săptămâna viitoare ea va participa la turneul de la Miami, acolo unde anul trecut a ajuns până în semifinale, unde a dat tot peste Serena Williams. Scenariul se poate repeta şi acum, pentru că Simona nu mai e numărul doi mondial, astfel că are 50% şanse de a cădea pe partea de tablou a Serenei.

Vedeţi mai jos un rezumat video al meciului disputat azi dimineaţă la Indian Wells şi o lovitură superbă a jucătoarei noastre.

FOTO Cum a susţinut-o Smiley pe Simona Halep în meciul cu Serena Williams şi ce mesaj i-a transmis

FOTO Imaginea de mii de likeuri. Ce au făcut Simona Halep şi Darren Cahill în timpul meciului cu Serena Williams

"Le cer scuze românilor" Vezi AICI ce adeclarat Serena Williams după ce a trecut de Simona Halep

CTP, după meciul Simonei Halep. "Am închis ochii ca să nu văd execuţia publică anunţată de Serena cu securea sus"

"Este ok pentru mine!" Prima reacţie a Simonei Halep după eliminarea de la Indian Wells