Pandurii a jucat un meci demonstrativ cu o echipă a LPS

0

Fotbaliștii de la Pandurii au jucat, aseară, un meci demonstrativ în compania unei echipe a Liceului cu Program Sportiv din Târgu Jiu. Fotbaliştii au mers la liceu imediat după ce au revenit din vizita la Mănăstirea Dealu Mare.

Meciul s-a desfășurat pe parcursul a două reprize de câte 15 minute şi a fost arbitrat de două tinere arbitre divizionare C, Alina Dănăşel şi Dorina Bunget. La Pandurii au jucat în prima parte a meciului Mingote, Tătaru, Cristea, Ignea şi Lemnaru, iar în partea a doua a meciului au jucat Lazar, Rada, Nistor şi Matulevicius. Jocul a fost pe placul tinerilor prezenţi în sală, care au văzut multe goluri de ambele părţi.

În ultimele cinci minute, pe terenul dejoc, în locul liceenilor de la LPS, au intrat o mulţime de copii de 5-6 ani. Cei mai mulți dintre ei au dorit autografe sau să se fotografieze cu jucătorii. Cele mai multe solicitări le-a primit Viera, Maxim, Nistor şi Matulevicius. Liceenii şi copii au primit din partea fotbaliştilor eşarfe şi fanioane cu însemnele clubului Pandurii, cele mai multe dintre acestea fiind cu însemnele specifice aniversării celor 50 de ani de existență a clubului Pandurii.