Craiova: Dănănae a intrat într-un meci oficial după 250 de zile

0

Fundaşul Ştiinţei, Ovidiu Dănănae, a revenit pe gazon, într-un joc oficial după o pauză de opt luni.

Componentul alb-albaştrilor a evoluat în această după-amiază în partida pe care echipa a doua a Universităţii a susţinut-o în faţa Progresului Corabia, meci din Liga a III-a, Seria a IV-a.
Dănănae a intrat în minutul 46 al partidei şi după doar trei minute a intervenit ca ultim apărător la o fază periculoasă realizată de oaspeţi.

Sunt bucuros că am revenit. La început nu am fost prea bine încălzit, dar pe parcurs mi-am intrat în ritm şi nu am avut emoţii. Spre să fiu sănătos şi, într-un timp cât mai scurt, să ajung la prima echipă“, a declarat Dănănae la finalul partidei.
Ovidiu Dănănae s-a accidentat în minutul 39 al partidei amicale dintre Ungaria şi România, scor 0-1, la un duel cu Dzsudzsak.