Bărbat călcat pe trecerea de pietoni în Mircea. Atât pietonul cât şi şoferul erau beţi! UPDATE

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Accidentul a avut loc pe o zebra din Bucium

Impactul a avut loc în jurul orei 17.30, pe strada Cerna din cartierul ieşean Mircea. Victimă este un bărbat de aproximativ 40 de ani care a fost luat pe parbriz de un şofer!

UPDATE Poliţiştii au concluzionat că vinovat de producerea accidentului este conducătorul auto, care nu a acordat prioritate pietonului. În urma testării cu aparatul alcooltest a rezultat că şoferul avea o alcoolemie de 0,44 miligrame în aerul pur expirat.

Şoferul susţine că nu mergea cu viteză şi că pietonul pe care l-a accidentat este surdo-mut şi i-a ieşit în cale brusc. „A apărut în faţa mea deodată şi nu l-am mai putut evita", a spus acesta.

În urma verificărilor, poliţiştii ieşeni au constatat că atât şoferul cât şi pietonul erau într-o stare avansată de ebrietate.

Femeie de 40 de ani, lovită pe trecerea de pietoni. Şoferul a fugit de la locul accidentului

În momentul de faţă traficul în zonă se desfăşoară cu dificultate din cauza poliţiştilor care fac măsurători.

Vom reveni cu amănunte