Sanmartean marcheaza si Panathinaikos se califica in Cupa UEFA

0

Fostul bistritean a marcat un gol in partida pe care echipa Panathinaikos Atena a castigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, in fata formatiei PSV Eindhoven. Sanmartean a inscris pentru 4-1, in

Fostul bistritean a marcat un gol in partida pe care echipa Panathinaikos Atena a castigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, in fata formatiei PSV Eindhoven. Sanmartean a inscris pentru 4-1, in minutul 81, dupa ce il inlocuise, sase minute mai devreme pe Olisadebe. In celalalt meci al grupei E, Arsenal Londra a invins, pe teren propriu, cu scorul de 5-1 formatia Rosenbord. In urma acestor rezultate, Arsenal si PSV au obtinut calificarea in faza optimilor de finala ale Ligii Campionilor, in timp ce Panathinaikos va juca in Cupa UEFA.