Victorie mare pentru Costel Gâlcă, 2-1 pentru Espanyol în meciul cu Bilbao

0
Constantin Gâlcă, antrenor Espanyol

Echipa antrenată de Constantin Gâlcă, Espanyol Barcelona, a trecut cu 2-1 de Athletic Bilbao, într-un meci din etapa a 30-a a campionatului spaniol.

Bascii au condus cu 1-0 pe terneul lui Espanyol, după reuşita lui Eraso din minutul 20, dar echipa antrenată de Constantin Gâlcă a întors soarta partidei în repriza secundă. Diop a marcat în minutul 54 cu o lovitură de cap, iar Caicedo a punctat în minutul 57 după o preluare în careu şi un şut la colţul lung.

Espanyol Barcelona s-a impus cu 2-1 şi a urcat până pe locul al 12-lea în campionat, cu 35 de puncte, îndepărtându-se de zona retrogradării. Catalanii vor juca în următoarea etapă în deplasare, cu Malaga, după care vor primi vizita lui Atletico Madrid.