La Liga: remiză pentru Espanyol, echipa lui Gâlcă, 1-1 cu Granada

0
Constantin Gâlcă, antrenor Espanyol

Formaţia Espanyol, pregătită de Constantin Gâlcă, a remizat, luni, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Granada, în ultimul meci al etapei a XXIX-a a campionatului Spaniei.

Formaţia Espanyol, pregătită de Constantin Gâlcă, a remizat, luni, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Granada, în ultimul meci al etapei a XXIX-a a campionatului Spaniei, în care gazdele au evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 28.

Pentru Espanyol a punctat Miguel Lopes (autogol) în minutul 82, iar pentru Granada a înscris Rochina '40.Din minutul 28, Granada a avut un jucător mai puţin în teren după eliminarea lui Barral, din minutul 28.

În clasament, Espaynol rămâne pe locul 14, cu 32 de puncte, iar Granada este pe 17, cu 27 de puncte.Lider este FC Barcelona, cu 75 de puncte.