Târgu-Jiu: Pandurii au ratat locul I

0
Târgu-Jiu:  Pandurii au ratat locul I

Neobişnuiţi cu locul I, Pandurii au ratat în această seară şansa de a urca din nou în clasament pe prima poziţie. Cele trei puncte puse în joc ar fi putut aduce Pandurii pe locul I pentru încă o săptămână dar gorjenii lui Cârţu au pierdut meciul cu Internaţional, scor 2-3, şi au înregistrat primul eşec pe teren propriu din acest sezon.

În jur de 5000 de suporteri au venit la meciul de la Târgu Jiu decişi să asiste la un spectacol al favoriţilor. Din păcate aceştia nu au putut fi satisfăcuţi decât parţial de spectacolul oaspeţilor pe care i-au aplaudat când au părăsit terenul.

Pandurii Târgu Jiu au pierdut în această seară primul joc pe teren propriu, scor 2-3 cu Internaţional şi rămân fără victorie de două etape. După o primă repriză anostă în care fazele de poartă au fost destul de rare şi nu foarte spectaculoase, gorjenii au fost conduşi de oaspeţii de la Internaţional prin golul lui Răduţ, Pandurii egalând rapid prin reuşita lui Raskovic.
Pandurii au preluat conducerea pe tabelă dintr-un penalti transformat de Hidişan dar au fost egalaţi tot din penaltiul executat de acelaşi Răduţ. Din minutul 80 Pandurii au jucat în zece oameni după ce Hidişan a fost trimis la spital suspectat fiind de fractură. Din fericire diagnosticul iniţial nu s-a confirmat şi jucătorul a revenit pe picioarele lui la stadion.  Aflaţi în superioritate pe teren, oapeţii au preluat conducerea în minutul 90 printr-un şut extraordinar al lui Vezan.