Gimnastele de la CSM Ploiești au obținut două medalii de argint la concursul de la Iași

0

Două de argint au îmbogățit palmaresul gimnasticii ritmice prahovene, prin reușita din weekend, de la Iași, a sportivelor Denisa Stoian (8 ani) și Livia Harcan (9 ani).

La cea de-a VII-a ediție a Concursului Internațional „Memorial Gineta Stoenescu" 2011 de la Iași au mai participat de la Clubul Sportiv Municipal (CSM) Ploiești și Iulia Chirvașa (9 ani), care s-a clasat pe locul IV, poziție ocupată și de Cesima Nechifor (10 ani), în timp ce Sofia Wiederman (10 ani) a fost a șaptea la categoria ei de vârstă.

Rezultatele sunt unele de excepție, ținând cont că micuțele sportive au concurat cu aproape 150 de gimnaste din Republica Moldova, Ucraina, Grecia, Bulgaria, Franța, Rusia și mai multe cluburi din România.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!