Jucătoarele de la Rulmentul Braşov au revenit la pregătire GALERIE FOTO
0După şase săptămâni de vacanţă, handbalistele de la Rulmentul Braşov şi-au reluat astăzi antrenamentele în Sala Sporturilor „D.P. Colibaşi“.
La prima şedinţă de pregătire au participat 24 de jucătoare, care vor încerca să facă un sezon mai bun decât cel precedent, atunci când au reuşit abia în ultima etapă să se salveze de la retrogradare.
Atmosfera a fost destinsă la reunire, iar „rulmentistele“ au avut parte de un antrenament lejer, în care au încins o partidă de fotbal cu antrenorul secund al echipei, Dumitru Berbece.
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)
De la formaţia braşoveană au plecat în pauza de vară sportivele Pătuleanu, Vălean, Fedorneac şi Pavăl. Însă, la reunirea lotului au luat parte şi nouă jucătoare noi faţă de sezonul precedent. Câteva dintre ele sunt în probe, iar majoritatea au semnat contracte de joc cu formaţia de la poalele Tâmpei.
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)
Noutăţile din lotul Rulmentului:
- Mirela Toma (25 ani), ultima echipă la care a evoluat: Universitatea Reşiţa - inter stânga
- Anişoara Marcu (29 ani), ultima echipă: Universitatea Reşiţa - pivot
- Andreea Antoce (19 ani), de la CSS Caracal - inter dreapta
- Gabi Szabo (23 ani), de la Tomis Constanţa - inter dreapta
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)
- Loredana Sas (19 ani), ultima dată la Poli Timişoara - extremă stânga
Alte patru handbaliste sunt în probe şi vor semna cu Rulmentul doar dacă o vor convinge, în perioada de pregătire, pe Mariana Târcă. Acestea sunt:
- Oana Ionescu (24 ani), de la Poli Timişoara - extremă
- Diana Şandru (19 ani), de la CSS Sighişoara - centru
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)
- Bianca Danciu (19 ani), de la CSS Sihişoara - extremă
- Larisa Comşa (18 ani), de la Dinamo Braşov - portar
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)
Totodată, oficialii Rulmentului vor să le înregimenteze în perioada următoare pe handbalistele Mihaela Tivadar (HCM Roman) şi Adriana Ţăcălie (Oltchim Râmnicu Vâlcea).
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)
În altă ordine de idei, până la finalul săptămânii, „rulmentistele“ vor efectua vizita medicală, iar în perioada 5-16 iulie, Rulmentul va efectua un cantonament în staţiunea Jupiter.
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)
Între 19 şi 29 iulie este programat un stagiu de pregătire în Poiana Braşov, iar după 29 iulie, braşovencele antrenate de Mariana Târcă vor susţine şi câteva jocuri amicale.
Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!
Pentru ultimele noutăţi din Braşov, click pe poza de mai jos:
![image](https://adevarul.ro/missing_image.webp)