Video Mașină de poliție implicată în accident într-o intersecție din Alba Iulia. Două persoane au fost transportate la spital

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

O autospecială de poliţie a fost implicată, marţi seară, într-un accident rutier în municipiul Alba Iulia. Două persoane au fost rănite, fiind transportate la spital.

Mașină de poliție implicată într-un accident în Alba Iulia Foto: Captură video YouTube
Mașină de poliție implicată într-un accident în Alba Iulia Foto: Captură video YouTube

Accidentul s-a produs între o mașină de poliție și un autoturism, în jurul orei 22:25, în Alba Iulia, pe Bulevardul Încoronării. 

Potrivit reprezentanților IPJ Alba, în urma accidentului rutier au fost rănite două persoane. Este vorba de o tânără, femeie-jandarm care se afla în autospeciala de poliție și un civil, din a doua mașina implicată în accident, potrivit Alba 24. Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, iar rezultatele au fost negative.

Detaşamentul de pompieri Alba Iulia intervine pentru asigurarea masurilor specifice şi prim ajutor medical la un accident rutier produs în municipiul Alba Iulia, Bulevardul Încoronarii. Este vorba despre un accident rutier produs între 1 autoturism si 1 autospecială IPJ”, a transmis, marţi seară, ISU Alba.

La locul accidentului a ajuns și o ambulanță a serviciului Județean de Ambulanță. În urma accidentului, cele două persoane rănite au fost transportate la spital.

Deocamdată, nu au fost stabilite împrejurările producerii accidentului.

Evenimente

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite