Turnu Severin: Argint şi bronz, la naţionala de juniori, pentru CSM Drobeta la Box

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Antrenorul celor doi medaliaţi este olimpicul Dumitru Cipere. Foto: Arhivă
Antrenorul celor doi medaliaţi este olimpicul Dumitru Cipere. Foto: Arhivă

Boxerul severinean Cîtu Luca a convins staff-ul Federaţiei Române de Box să-l selecţioneze în Lotul României de juniori.

În perioada 10- 13 noiembrie a.c., Ploieştiul a găzduit finala Campionatului Naţional pentru juniori la Box.

C.S.M. Drobeta Turnu Severin s-a întors, de la această competiţie, cu un argint la categoria +80 kg obţinut de Cîtu Luca, dar şi cun un bronz obţinut de Giurconiu Ionuţ (categoria 70 kg).

“Înfrângerea lui Câtu Luca din finală a fost de fapt o victorie, pentru că felul în care a boxat a convins staff-ul tehnic al Federaţiei Române de box să-l selecţioneze în Lotul României de juniori”, ne-a declarat Lena Sterea, purtătorul de cuvânt al clubului severinean.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite