Dosar penal, în Ploiești, pentru o oglindă retrovizoare ruptă
0
Trei tineri, amețiți bine de băutură, au fost prinși în flagrant de polițiștii din Ploiești în timp ce au rupt o oglindă retrovizoare și au aruncat-o pe trotuar. Gestul le-a adus dosar penal pentru distrugere.
O patrulă din cadrul Secţiei 1 Ploieşti a surprins târziu în noapte trei persoane de sex masculin, care după ce au ieşit din incinta unui cazino, au rupt o oglindă retrovizoare de la un autoturism ce se afla parcat în zonă, şi a abandonat-o pe trotuar.
Cei trei tineri au fost identificaţi şi conduşi la sediul Poliţiei pentru cercetări, din primele verificări rezultând că cei trei suspecţi fuseseră anterior în cazinoul respectiv, unde consumaseră băuturi alcoolice.
Când au plecat, din cauza stării de ebrietate, unul dintre ei s-a dezechilibrat şi a căzut peste oglinda retrovizoare a unui autoturism parcat, aceasta căzând pe carosabil.
Poliţiştii continuă cercetările, în cauză fiind întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de distrugere.
Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!
