Avea toată viaţa înainte, dar a  fost strivit la locul de muncă

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Echipajul sosit la faţa locului nu l-a mai putut ajuta pe tânăr Foto: Adevărul
Echipajul sosit la faţa locului nu l-a mai putut ajuta pe tânăr Foto: Adevărul

Un tânăr de doar 26 de ani a murit într-un mod tragic în cursul zilei de astăzi. Acesta a fost pur şi simplu zdrobit de o bandă colectoare la care lucra.

Sergiu Zdrăhuş, ieşeanul care şi-a pierdut viaţa astăzi, era angajat de abia un an la compania Ceramica SA. Un moment de neatenţie a fost, însă, suficient pentru a cauza o tragedie. 

"Bărbatul lucra ca operator ceramist la o bandă care transporta materiale la un concasor. Acesta a intervenit la bandă, şi-a prins mâna, apoi banda a antrenat tot corpul şi tânărul şi-a rupt gâtul şi a decedat", a explicat George Tanasievici, directorul adjunct al Inspectoratului Teritorial de Muncă, instituţie care va face şi o anchetă în acest caz. 

De la începutul anului, la Iaşi patru persoane şi-au pierdut viaţa la locul de muncă, iar altele 83 au fost implicate în accidente care le-au lăsat în incapacitate temporară de a mai lucra. 

Iaşi

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite