Reportaj Reportaj/Gălăţenii se relaxează în condiţii mizere.Lacul Vânători a ajuns un teren viran lângă o baltă GALERIE FOTO
0Deschis oficial publicului de mai bine de o lună de zile, Lacul Vânători ar putea fi folosit cu succes drept decor pentru turnarea de filme horror, nicidecum pentru relaxare la iarbă verde. Autorităţile locale au renunţat la îngrijirea acestuia dar nu şi la taxa de intrare.
Gălăţenii care aleg să-şi petreacă timpul liber la complexul de agrement Lacul Vânători au parte de surprize neplăcute. De trei ani, locul este împânzit de boscheţi, maidanezi şi fiare contorsionate şi ruginite pentru distracţia copiilor.
"Ar trebui îngrijite locurile astea, mai ales că în Galaţi nu sunt prea multe zone de agrement. Am plătit intrarea, mă tot uit în jur şi mă întreb « pentru ce? ». Eu nu pescuiesc, cu hidrobicicleta nu te mai poţi plimba, baie nu ai voie să faci că apa e murdară. Am pus de-un grătar ca să nu facem cale-întoarsă dar nu o să ne mai prindă nimeni pe-aici", ne-a spus Andrei Ivan, în vârstă de 23 de ani.
Citeşte amănunte în ediţia locală de Galaţi-Brăila a cotidianului
"Adevărul" de astăzi. Ziarul se găseşte la toate chioşcurile de
difuzare a presei din oraş, împreună cu ediţia naţională a Adevărul
(48+16 pagini), la preţul unic de 1,9 lei























































