Liga a II-a / Meciuri grele pentru olteni. ALRO Slatina a pierdut în prelungiri la Mioveni!

0

În etapa a 11-a a eşalonului secund, echipele din Oltenia vor avea parte de adversari dificili.

Prima care a intrat în competiţie a fost ALRO Slatina, trupa lui Corneliu Papură jucând astăzi, la Mioveni, formaţie cu care împărţea locul doi şi cu care se luptă la promovare.

Slătinenii au fost învinşi cu 2-1, după un gol marcat în minutul 92, de Miulescu. Cl. Ionescu deschisese scorul pentru gazde (43), ALRO egalând în minutul 78, prin Badea.

Restul partidelor se vor disputa mâine, de la ora 11.00.

După ce a pierdut la „masa verde“ meciul cu Poli Iaşi, Gaz Metan CFR Craiova este obligată să câştige la Turda, echipă de care o desparte un singur punct. La rândul ei, după remiza de la Alba Iulia, CSM Vâlcea va avea un joc greu în Zăvoi, cu UTA Arad.

Celelalte meciuri din Seria a 2-a (mâine, ora 11.00): Poli Iaşi - FC Silvania, FC Bihor - FC Argeş, ACU Arad - Mureşul Deva.

Voinţa Sibiu - Petrolul Ploieşti (duminică, ora 12.00).