Liga a II-a / Gaz Metan CFR, remiză cu Voinţa Sibiu. Slatina, egalată în prelungiri de FC Bihor

0

În meciurile de astăzi din runda a 12-a a Ligii a II-a niciuna dintre echipele oltene nu a ieşit învingătoare.

La Depou, Gaz Metan CFR Craiova a obţinut o remiză, 0-0, în confruntarea cu Voinţa Sibiu, formaţie care trage la promovare.

La Slatina, ALRO a fost lovită din nou de blestemul prelungirilor.

După ce a luat gol în minutul 92 la Mioveni, istoria s-a repetat şi astăzi, în duelul de acasă cu FC Bihor, pe care trupa lui Corneliu Papură l-a încheiat la egalitate, 2-2, deşi a condus cu 2-0.

Precup (7) şi Pasăre (47) au marcat pentru gazde, orădenii punctând prin Fl. Pop (66) şi Markus (90+2), în urma a două lovituri de colţ.

În fine, CSM Vâlcea a fost învinsă cu 4-2 în Trivale, de FC Argeş. Celelalte rezultate din Seria a 2-a: Mureşul Deva - CS Mioveni 0-0, Petrolul Ploieşti - ACU Arad 2-0, Arieşul Turda - Poli Iaşi 1-0, Unirea Alba Iulia - FC Silvania 1-2. UTA a stat.