Conflict sângeros între mai multe persoane, la Medgidia. Unul dintre cei implicați a murit la spital
0Un conflict sângeros a avut loc joi seară între mai multe persoane în Medgidia, în urma căruia trei persoane au fost înjunghiate, iar alta se află în stop-cardiorespirator. Suspectul a fost audiat joi seară de polițiștii din Constanța, iar cercetările continuă.
![FOTO: Arhivă](https://cdn.adh.reperio.news/image-0/03de56b8-6559-44be-be5a-b5585d48c566/index.jpeg?p=a%3D1%26co%3D1.05%26w%3D700%26h%3D750%26r%3Dcontain%26f%3Dwebp)
UPDATE. Conform informațiilor Antena 3, unul dintre bărbații răniți în incidentul din Medgidia a decedat la spital, după ce echipele de resuscitare nu au reușit să îl stabilizeze.
UPDATE. Un bărbat suspectat de înjunghierea unei persoane aflate în stare gravă și transportate de urgență la spital în urma unui conflict izbucnit joi seara la Medgidia este audiat în prezent de polițiști, anunță Inspectoratul de Poliție Județean Constanța.
Potrivit unui comunicat al IPJ Constanța, „În urma activităților desfășurate, bărbatul bănuit de comiterea faptei a fost depistat și se află acum în custodia polițiștilor. Cercetările în cauză continuă în vederea stabilirii împrejurărilor producerii evenimentului."
„La data de 6 februarie, în jurul orei 20:50, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Medgidia au fost sesizaţi cu privire la faptul că în municipiul Medgidia ar fi avut loc un conflict spontan între mai multe persoane.
Poliţiştii deplasaţi la faţa locului au constatat că, în urma conflictului, un bărbat ar fi fost agresat fizic, cu un obiect tăietor înţepător, fiind în stare de inconştienţă”, au transmis reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Constanţa.
Astfel, un bărbat se afla în stop-cardiorespirator şi a fost dus la Spitalul Medgidia, fiind realizate manevre de resuscitare.
De asemenea alte două persoane, care suferiseră diverse plăgi, erau conştiente şi au fost transportate la unitatea medicală pentru investigaţii suplimentare. În total, trei persoane au fost înjunghiate în timpul conflictului
Cercetările în cauză au fost preluate de poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa.