VIDEO Poliţiştii buzoieni au primit maşini noi. Cele mai multe ajung la Ordine Publică
0
Parcul auto al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Buzău se înnoieşte cu 28 de maşini, după ce la finele lunii iulie a primit alte 16 autospeciale noi. Cele mai multe vor fi distribuite către structurile de ordine publică din mediul urban şi rural.
Cele 28 de maşini care au ajuns miercuri la Buzău sunt inscripţionate, au rampe de semnalizare acustice şi optice, imaginea acestora fiind schimbată printr-o nouă colantare.
Autospecialele vor fi distribuite, cel mai probabil, către structurile de ordine publică din mediul urban şi rural, dar şi la Poliţia Rutieră şi vor fi folosite la desfăşurarea misiunilor specifice pentru siguranţa buzoienilor.
Noile maşini ale Poliţiei sunt vopsite în noua schemă de culori verde-albastru ce va înlocui culorile clasice alb-tricolor cu care eram obişnuiţi.
Noua schemă de culori pentru automobile de Poliţie este inspirată de culorile folosite de Poliţia din Germania sau ţările nordice.























































