Gloria pierde la Feteşti şi ratează promovarea în Liga a II-a

0

Gloria Buzău îşi poate lua gândul de la promovarea în Liga a doua, după înfrângerea suferită vineri, în deplasare, în faţa echipei Rapid Feteşti. Planurile Gloriei Buzău au fost năruite şi după ce prima clasată, Viitorul Axintele, a învins, în deplasare, pe Urban Titu.

Buzoienii conduşi de pe bancă de Marian Roşu au făcut o partidă slabă. Atacurile buzoienilor s-au oprit, de cele mai multe ori, în preajma careului de 16 metri a adversarilor.

La pauză, scorul s-a încheiat 0-0 iar buzoienii au intrat în vestiare cu speranţa unui joc mai reuşit în a doua repriză. Până în minutul 80, jocul celor două formaţii a fost lispit de faze concrete. A venit minutul 84, când gazdele înscriu în poarta fotbaliştilor din Crâng dar golul este anulat, pentru fault la portar. După numai 5 minute, Paraschiv înscrie cu un şut din marginea careului, lateral-dreapta, după ce mingea a fost uşor deviată de Vişan.

1 - 0 pentru Feteşti, scor final, iar visul Gloriei Buzău de promovare în Liga a II-a s-a spulberat.