Tânăr reţinut pe stradă de poliţişti. A fost condamnat la o pedeapsă privativă de libertate pentru conducere a unui vehicul fără permis
0
Un tânăr de 29 de ani a fost încarcerat în Penitenciarul de Maximă Siguranţă Galaţi după ce Judecătoria Feteşti l-a condamnat la o pedeapsă cu închisoarea.
Miercuri, 18 septembrie, poliţiştii din cadrul Secţiei 5 Poliţie Rurală Viziru l-au depistat, pe raza localităţii de domiciliu, pe un tânăr, în vârstă de 29 de ani, din comuna Berteştii de Jos, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei închisorii.
”Judecătoria Feteşti a emis la data de 17.09.2019, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 1 an, 3 luni şi 10 zile pentru comiterea infracţiunilor de conducerea a unui vehicul fără a deţine permis de conducere şi refuz sau sustragere de la prelevarea de mostre biologice”, a declarat inspectorul Laura Belciugan, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila.
Brăileanul a fost încarcerat în Penitenciarul de Maximă Siguranţă Galaţi.