Accidente pe drumurile din judeţ din cauza condiţiilor meteo

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Tirul plin cu alimente s-a rasturant in zona localitatii Braesti  FOTO Adevarul
Tirul plin cu alimente s-a rasturant in zona localitatii Braesti  FOTO Adevarul

Două  persoane au ajuns la spital, trei maşini au fost avariate şi două tiruri au ajuns în şanţ  din cauza zăpezii

Doi oameni transportaţi la spital  şi trei maşini avariate. Acestea sunt urmările unui accident rutier petrecut în acestă după amiază, pe drumul European E 58, în zona Mănăstirii Zosin.  Evenimentul a avut loc într-o curbă la dreapta, când autoturismul condus de un şofer de  69 de ani, care venea dinspre Iaşi, a derapat, izbindu-se de o dubiţă, care circula din sens opus.  Acelaşi autorurism a impactiat şi o altă maşină care circula în spatele dubiţei. 

 Zăpada a creat mari probleme şi participanţilor la trafic de pe drumul ce leaga municipiul Botoşani de Dorohoi.  Un şofer de tir se poate considera norocos că a scăpat teafăr, după ce autoutilitara pe care o conducea, s-a răsturnat in zona localităţii Baisa. Se pare că, din cauza drumului extrem de anevoios, tirul, încărcat cu alimente a derapat şi mai apoi s-a răsturnat pe marginea drumului.

 Un alt eveniment rutier produs tot din cauza carosabilului dar şi a vitezei s-a produs pe acelaşi drum. Este vorba tot despre un tir, care a ieşit de pe carosabil şi a intrat într-un şanţ de pe marginea drumului. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.

Botoşani

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite