UPDATE O maşină a intrat în plin într-un grup de oameni. Patru victime, dintre care una a murit

0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTO: ISU Teleorman
FOTO: ISU Teleorman

Maşina a intrat în plin într-un grup de persoane. Patru victime au fost preluate de salvatorii ISU Teleorman şi primesc îngrijiri.

UPDATE: „Poliţiştii care s-au deplasat la faţa locului au constat că un autoturism ar fi acroşat un grup de persoane. În urma impactului o femeie de 45 de ani a decedat, iar alte trei au fost rănite, toate domiciliate în localitate, două dintre acestea fiind transportate la spital”, anunţă IPJ Teleorman.

Conducătoarea auto, o femeie de 47 de ani din municipiul Bucureşti, a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul indicând că nu se afla sub influenţa alcoolului la momentul producerii evenimentului rutier.

Cercetările continuă sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă.

UPDATE Femeia de 35 de ani nu a răspuns manevrelor de resuscitare, echipajul SAJ declarând decesul acesteia. Femeia de 42 de ani, care se afla în stare de şoc, a fost transportată la UPU Alexandria pentru investigaţii medicale şi îngrijiri de specialitate.

Accidentul rutier s-a produs în după-amiaza zilei de joi, 17 decembbrie, în localitatea Bujoru, judeţul Teleorman.

Dinprimele informaţii ar fi vorba despre un autorurism care a întrat într-un grup de persoane.

„Au rezultat 4 victime, o femeie de aproximativ 42 de ani, conştientă, însă în stare de şoc, preluată de echipajul paramedical al autospecialei de transport personal şi victime multiple (ATPVM), o femeie de cca. 35 de ani, în stop cardiorespirator, preluată de echipajul SAJ Teleorman, care a început rapid manevrele de resuscitare, o tânără de 19 ani, inconştientă, cu multiple traumatisme, preluată de un echipaj SAJ şi transportată la UPU Alexandria şi o minoră de 15 ani, inconştientă, cu multiple traumatisme, preluată de SMURD Zimnicea şi transportată la UPU Alexandria”, transmit salvatorii din cadrul ISU Teleorman.

Pentru gestionarea acestui eveniment, la faţa locului s-au deplasat 3 echipaje de pompieri, cu o maşină de stingere, o ambulanţă SMURD şi un ATPVM, iar SAJ Teleorman cu două echipaje medicale.


Revenim cu informaţii

Citeşte şi:

Doi oameni au murit, după ce maşina în care se aflau a fost lovită de tren. Mecanicul trenului consumase alcool

Imagini şocante. Cal prăbuşit într-o groapă de canalizare. Ce s-a întâmplat cu animalul FOTO

Alexandria



Partenerii noștri

Ultimele știri
Cele mai citite