Un pacient al Spitalului Judetean Miercurea-Ciuc s-a sinucis
0Un pacient de la Spitalul Judetean Miercurea-Ciuc a murit dupa ce s-a aruncat, vineri, in gol de la etajul patru al institutiei medicale, anchetatorii presupunand ca barbatul s-a sinucis deoarece
Un pacient de la Spitalul Judetean Miercurea-Ciuc a murit dupa ce s-a aruncat, vineri, in gol de la etajul patru al institutiei medicale, anchetatorii presupunand ca barbatul s-a sinucis deoarece suferea de o boala grava, transmite corespondentul Mediafax. Potrivit Inspectoratului de Politie al Judetului Harghita, A. Gheorghe (51 ani), din Miercurea-Ciuc, era internat la Sectia de Interne a Spitalului Judetean, din cauza ca suferea de ciroza hepatica si avea mai multe afectiuni grave. Politistii spun ca barbatul a iesit din salon si, profitand de faptul ca nu era nimeni in jurul sau, s-a aruncat de la o fereastra, de la etajul patru al cladirii. El a cazut pe pavilionul de la intrarea in Sectia de Urgente si a murit pe loc din cauza leziunilor suferite.






















































