Criminalii periculosi, protejati de Legea privind protectia martorilor

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Sefii bandelor criminale, care eventual au fost si autori ai unor omoruri deosebit de grave, vor putea beneficia de prevederile Legii privind protectia martorilor, scapand astfel de urmarirea penala

Sefii bandelor criminale, care eventual au fost si autori ai unor omoruri deosebit de grave, vor putea beneficia de prevederile Legii privind protectia martorilor, scapand astfel de urmarirea penala si beneficiind de o identitate noua, a decis ieri Parlamentul, care a adoptat forma finala a acestei legi. Deputatul PSD Cornel Badoiu, fost judecator militar la Curtea Suprema de Justitie, a explicat ca aceasta prevedere este necesara pentru ca cei inclusi in programul de protectia martorilor sa denunte, la randul lor, pe alti membri ai unor bande organizate. Deputatul PD Emil Boc a sustinut ca nu este acceptabil ca unii criminali, vinovati de omoruri deosebit de grave, sa scape in acest fel de raspunderea penala.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite